BorTitas-Plius | Mikroelementų trąšos

Tai skystos koncentruotos trąšos augalams tręšti per lapus. Naudojamos, kai augalams reikia daugiau boro. Rekomenduojama naudoti rapsams, cukriniams runkeliams, ankštiniams augalams, kukurūzams, bulvėms, tabakui, lauko daržovėms, gėlėms, braškėms, vaismedžiams ir vaiskrūmiams, vaismedžių sodinukų daigynams.

 

Sudėtis (masės proc.). 11 proc. boro (B) [150 g litre trąšų], 0,1 proc. titano (Ti).

 

Pavidalas. Vandens tirpalas.

 

Pranašumai:
Boras skatina augalų dauginimosi organų susidarymą ir normalią audinių diferenciaciją.
Trąšose esantis boras skatina vaisių ir sėklų užsimezgimą.
Trąšose esantis titanas aktyvina biologinius augalų procesus.
Trąšos gerina fizinę augalų būklę, maisto medžiagų pasisavinimą bei angliavandenių pernešimą iš lapų į šaknis ir dauginimosi organus.
Didina atsparumą ligų sukėlėjams.
Gerina derliaus kokybę ir padeda sukaupti cukriniams runkeliams daugiau cukraus, o bulvėms – krakmolo. 
Paruošus tirpalą šios trąšos išlieka stabilios net naudojant vandenį, kurio pH didelis (iki 8). Nesusidaro nuosėdų, todėl neužkemša purkštukų.
Tai didelės koncentracijos trąšos (vienkartinė norma 0,8–3 l/ha).
Šias trąšas augalai labai gerai pasisavina.

 

Tirpalo kiekis. Vienkartinė norma 200–800 l/ha (priklausomai nuo augalų antžeminės dalies dydžio, dirvos ir augalų būklės, augalų išsivystymo tarpsnio).

 

Maišymas. Galima naudoti kartu su karbamidu arba su vienomis šių trąšų: PLONVIT, FOSTAR, cinko chelatu Zn-14 FORTE, taip pat su magnio sulfatu (MAGNIS SUPER). Nurodymus, kaip trąšas maišyti, rasite INTERMAG gaminamų trąšų maišymo lentelėje.

 

Meteorologinės sąlygos. Augalus purkškite vakare arba anksti ryte, tačiau prieš tai įsitikinkite, ar jie nėra labai šlapi dėl rasos ar lietaus. Jei augalai šlapi, tirpalas gali nuo jų nuvarvėti, todėl purkšti negalima. Dieną galima purkšti tik tuomet, kai debesuota.

 

Naudojimas. BORTITAS-PLIUS ištirpdykite vandenyje (1 litrui trąšų naudokite 5 litrus vandens, kurio temperatūra 18–20 ∞C). Purkštuvo rezervuarą iki pusės pripilkite vandens, įjunkite maišyklę ir supilkite trąšų tirpalą. Atsižvelgdami į norimą tirpalo kiekį, įpilkite į purkštuvą trūkstamą vandens kiekį. Tirpalą ruoškite prieš pat naudodami ir iš karto sunaudokite (per kelias valandas). Jei tirpalą ruošiate iš kelių komponentų, laikykitės tokios sekos: karbamidas, magnio sulfatas (MAGNIS SUPER), BORTITAS-PLIUS, kitos per lapus tręšti skirtos trąšos, augalų apsaugos priemonės. Vienkartinė BORTITAS-PLIUS norma 0,8–3 l/ha. Augalus purkškite vegetacijos metu 2–5 kartus.

 

Naudjimas rapsams - vienkartinė trąšų norma 1 l/ha, tirpalo kiekis 200-300 l/ha. Naudoti pavasarį: I kartą vegetacijos pradžioje, II kartą - pumpurų susidarymo metu. Jei reikia galima purkšti žydėjimo pradžioje ir pabaigoje. Rudenį purškiama vieną kartą lapų vystymosi tarpsniu.

Dalintis su draugais: